Not Found

The requested URL index.php was not found on this server.


Apache/2.2.22 (Linux) Server at Port 80
1 بخش عمومی | کلینیک دندانپزشکی ثامن الحجج(ع)

بخش عمومی

درباره ما

با تیم متخصصین کلینیک آشنا شوید

از کجا آمده ایم و به کجا می رویم؟!

تاریخچه تأسیس کلینیک دندانپزشکی ثامن الحجج(ع) به تأسیس موسسه نیکوکاری دندانپزشکان ساوه که در سال 82 و به پیشنهاد یکی از دندانپزشکان و تأیید و پشتیبانی اکثریت قریب به اتفاق دندانپزشکان ساوه انجام گرفت، برمی گردد. هدف این موسسه درمان بیماران کم بضاعت جسمی و مالی بود که با ایجاد یک مرکز دندانپزشکی با یک یونیت در ساختمان پزشکان مروارید شروع گردید. دندانپزشکان و خیرین شهر با کمک های مالی و حرفه ای و تأمین وسایل و مواد مورد نیاز این مرکز را حمایت می کردندو در ادامه فعالیت این مرکز قصد ایجاد یک مرکز بیهوشی برای دیدن معلولین پیشرفته را داشت، بعد از تهیه کامل کلیه وسایل به کمک خیرین درگیر مسائل بورکراتیک و اداری شد که طبیعتا ملزم به تهیه تجهیزات فراوان و تأمین دندانپزشک بیشتر جهت کار شبانه روزی گردید؛ لازمه این کار مخارج بیشتر بود و با توجه به اینکه کمک دندانپزشکان کافی نبود موسسه مجبور شد مقداری از هزینه را از بیماران تأمین نماید. در آن زمان موسسه وارد مذاکره با اداره بهزیستی شد نتیجه مذاکره به این صورت شد که در ازای تأمین مکان برای درمانگاه توسط بهزیستی، درمانگاه بیماران این مرکز را به صورت اریگان تحت درمان قرار دهد. بیمارانی که در این مرکز ویزیت و درمان می شدند تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و مراکز خیریه شهر و عده ای از مردم عادی شهر با نرخ پایین بودند.

بعد از گذشت حدود یکسال این مرکز در راستای اداره درمانگاه و هزینه مازاد درآمد آن در یک مرکز خیریه، وارد همکاری با موسسه خیریه مهرورزان جوان گردید. قرار شد در ازای مدیریت درمانگاه بوسیله یکی از اعضای هیئت مدیره موسسه خیریه مهرورزان جوان، از محل درآمد آن به خانواده های تحت پوشش این موسسه و ساختن درمانگاه خیریه مهرورزان جوان در سورکان مساعدت لازم صورت گیرد. همزمان با این مسأله درمانگاه اقدام به تأسیس یک مرکز دندانپزشکی در مرکز نگهداری معلولین سمیه در شهر ساوه نمود تا بیماران آنجا را بصورت رایگان تحت پوشش قرار دهد.

بعد از گذشت 3 سال باتوجه به نیاز اداره بهزیستی به مکانی که در اختیار درمانگاه قرار داده بود، موسسه مجبور به جابجایی درمانگاه و انتقال آن به مکان فعلی یعنی میدان شهداء گردید. درمانگاه در این مکان با تجهیزات بیشتر همراه با 3 یونیت و همکاری پرسنل بیشتر به کار خود ادامه دادو در نیمه دوم سال 91 به علت مشغله زیاد مدیریت و ضعف در کارکرد درمانگاه، هیئت موسس با بررسی های دقیق در برابر دو گزینه قرار گرفت:

1- تعطیلی و انحلال کامل درمانگاه که در حقیقت توقف کامل فعالیت های خیریه این موسسه و قطع امید تعداد زیادی از بیماران کمیته امداد، بهزیستی و مردم محروم شهر از ارائه خدمات درمانی می شد که با هدف اولیه موسسه سازگاری نداشته و موجب هدر رفت زحمات چند ساله قبلی می شد.

2-ادامه کار درمانگاه با سرمایه گذاری مناسب و تأمین نیروی انسانی ورزیده تر.

لذا هیئت موسس تصمیم به ادامه کار درمانگاه گرفته و همرا با موسسه نیکوکاری دندانپزشکان ساوه همزمان با سرمایه گذاری مالی، اعضای خود ار موظف به کار کردن یک شیفت در هفته در درمانگاه نمودند تا فعالیت درمانگاه به صورت کامل با مدیریت جدید فعالیت خود را ادامه داده و برای طبات محروم مثمرثمر باشد.

هم اکنون این کلینیک در فضای فیزیکی بسیار مناسب و با اختصاص 7 اتاق مجهز به یونیت کامل دندانپزشکی، اتاق های رادیوگرافی، استریلیزاسیون، حضور مدیر داخلی در طول روز، امور مالی و حسابداری با تجربه و امور انبارداری سازمان دهی شده و در حال فعالیت می باشد. این کلینیک مجهز به اتاق استراحت پزشکان، سالن غذاخوری پرسنل، رختکن پزشکان و پرسنل، سرویس های بهداشتی مجزا دارای حمام، سالن انتظار با نور مناسب و مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی، دارای آب سردکن، تلویزیون، کتابخانه و دستگاه پخش موسیقی می باشد؛ همچنین پرسنل این درمانگاه پس از گذراندن دوره آموزشی گزینش شده و دارای کارت سلامت می باشند.

لازم به ذکر است که بیماران مراجعه کننده به این درمانگاه به دو گروه تقسیم می گردند:

1-بیمارانی که تحت پوشش سازمان­ها و نهاد­های حمایتی نظیرکمیته امداد امام خمینی، بهزیستی و سایر مراکز خیریه می باشند.

2-بیمارانی که مستقیما و به صورت آزاد مراجعه می نمایند.

ضمنا بخشی از درآمد حاصله از این مرکز در رابطه با مسائل زیر هزینه می گردد:

الف: تأمین مخارج مرکز دندانپزشکی معلولین سمیه.

ب: تأمین مخارج اعزام بیماران دندانپزشکی معلول مرکز سمیه به مراکز درمانی مجهز تر تهران و قم.

ج: کمک ماهانه به خانواده های تحت پوشش موسسه خیریه مهرورزان جوان.

د: کمک به ساختن مرکز دندانپزشکی درمانگاه خیریه مهرورزان جوان.

با توجه به نیاز مبرم مردم جامعه مخصوصا قشر آسیب پذیر آن و هزینه های سنگین دندانپزشکی برای ارتقاءکلینیک برنامه مدونی وجود داردکه به یاری خداوند متعال در آینده ای نزدیک با ساخت یک درمانگاه جدید و تجهیز آن به تمامی امکانات درمانی و رفاهی قدم موثری در این راه برداشته خواهد شد.

جراحی دندان

در بعضی موارد برای درمان نیاز به جراحی خواهیم داشت، مهم این است که جراحی توسط یک تیم مورد اعتماد، با تجربه و متخصص انجام شود

-مشاهده بیشتر

ایمپلنت

در مواردی که دندان های پیشین از دست رفته اند، زیبایی یکی از مهمترین عوامل در جایگزینی دندان های آسیب دیده است، در این موارد ایمپلنت بهترین گزینه خواهد بود

-مشاهده بیشتر

بخش اطفال

دندانپزشکی کودکان به جز دانش، تبحر، تجربه و آرامش به عشق نیاز دارد

-مشاهده بیشتر

ارتودنسی

هدف از ارتودنسی فراهم آوردن دندانهای مرتب و غیره پوسیده در پایان درمان است

-مشاهده بیشتر
Iran